پیام رییس جهاددانشگاهی به مناسبت فرا رسیدن روز دانشجو

رییس جهاددانشگاهی به مناسبت فرا رسیدن ۱۶ آذر، روز دانشجو پیامی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی متن پیام دکتر حمیدرضا طیبی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
16 آذرماه یکی از روزهای افتخارآمیز در تاریخ کشورمان است که از آن به‌عنوان نماد آگاهی، پویایی و استکبارستیزی و نقطه عطف جنبش دانشجویی در ایران یاد می‌شود. روزی که نه‌تنها تداعی‌گر ایستادگی دانشجویان در برابر استعمار غرب و مبارزه با دشمنان خارجی ملت ایران در آن مقطع زمانی است، بلکه چراغ راه جوانان باایمان و آگاه ایران و مشتاقان و شیفتگان عزت، استقلال و پیشرفت این مرزوبوم در هر زمان دیگر و تا به امروز به‌حساب می‌آید.
تاریخ و عبرت‌های آن، رکن اساسی و مبنای هندسه سیاسی جنبش‌های بانشاط و عدالت‌خواهانه دانشجویی است.

دانشجویان مؤمن و بیدار، با این ابزار قدرتمند و تحلیل درست سوابق دشمنی‌ها و سنگ‌اندازی‌های استکبار تا به امروز، گام برمی‌دارند. 

امسال در شرایطی روز دانشجو را گرامی می‌داریم که دشمنان با نقشه شوم رژیم تروریست صهیونیستی و آمریکای جهانخوار؛ دانشمند مبتکر، عالم عامل و مدیر انقلابی برآمده از ساحت مقدس دانشگاه، شهید دکتر فخری زاده را هدف بغض و کینه‌شان قرار داده و به شهادت رساندند. این اقدام جنایت‌کارانه یک‌بار دیگر اثبات کرد، امروز یکی از جلوه‌های مبارزه با استکبار در کنار ایستادگی، آزادی و آزادگی، حق‌طلبی و ظلم‌ستیزی، تکیه‌بر توان ملی، خودباوری و اعتماد به جوانان و دانشجویان این مرزوبوم است؛ اگر می‌خواهیم مسائل و مشکلات کشور را از پیش رو برداریم، چاره‌ای جز بهره‌مندی از نقش‌آفرینی دانشجویان و دانشگاهیان در راستای خودکفایی ملی و ارائه راهکار جهت برون‌رفت از این شرایط سخت نداریم.

نگاهی به سابقه شکل‌گیری نهاد انقلابی جهاددانشگاهی نیز حکایت از آن دارد که دانشجویان جوان و باانگیزه نقش مؤثری در تشکیل آن داشته‌اند و عملکرد پرافتخار آنان در طول سال‌های فعالیت این نهاد نشان داد انجام کارهای بزرگ با توان نیروهای دانشجویی و محققان جوان امکان‌پذیر است و آن‌ها در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی از دفاع مقدس گرفته تا ایجاد نهضت علمی در کشور پیشگام بوده‌اند و حضور با بصیرت آنان در تحولات اساسی جامعه می‌تواند بسیاری از دل‌نگرانی‌های مردم را رفع کند.

این‌جانب با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو، این روز را به دانشجویان آینده‌ساز میهن اسلامی، اساتید و دانشگاهیان به‌ویژه دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی جهاددانشگاهی تبریک عرض می‌نمایم و به نمایندگی از همکاران جهادگر خود تاکید می‌کنم فرزندان ملت در سنگر خدمت به ملت سرافراز ایران اجازه نخواهند داد تا لحظه‌ای حرکت رو به رشد تولید علم و فناوری در کشور متوقف شود.

  حمیدرضا طیبی
   16 آذر 1399

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *