ثبت نام در آزمون دوره هاي كارداني نظام جديد سال ۱۳۹۶

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در باره اعلام شرايط و ضوابط، تاريخ و نحوه ثبت نام و انتخاب رشته در آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال ۱۳۹۶

 ضمن آرزوی قبولي طاعات و عبادات داوطلبان عزيز در ماه مبارك رمضان، پيرو اطلاعيه مورخ ۱۳۹۶/۰۲/۳۰ بدين وسيله به اطلاع كليه متقاضيان شركت در آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال ۱۳۹۶ مي‌رساند كه ثبت‌نام براي شركت در آزمون مذكور منحصراً به صورت اينترنتي از روز يكشنبه مورخ ۱۳۹۶/۰۳/۰۷ آغاز و تا ساعت ۲۴ روز ‌شنبه مورخ ۱۳۹۶/۰۳/۱۳ پايان مي‌پذيرد؛ لذا كليه داوطلبان متقاضي ثبت‌نام كه داراي شرايط عمومي و اختصاصي به شرح ذيل هستند، مي‌توانند در آزمون مذكور ثبت‌نام و شركت نمايند.

شرايط ثبت‌نام‌:

علاقه‌مندان به تحصيل در دوره‌هاي كارشناسي ناپيوسته مي‌بايست ضمن اطلاع از شرايط عمومي و اختصاصي، مقررات وظيفه عمومي، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غيرايراني و توضيحات مربوط به سهميه (مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته آزمون كه از روز يكشنبه مورخ ۱۳۹۶/۰۳/۰۷ در پايگاه اطلاع رساني سازمان قرار خواهد گرفت) در صورتي كه داراي شرايط مذكور باشند، به عنوان داوطلب مقطع كارشناسي ناپيوسته منحصراً در يك رشته امتحاني (طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته آزمون) متقاضي شوند.

لازم به توضيح است كه پذيرش در تعدادي از رشته هاي امتحاني مذكور بدون آزمون و براساس صرفاً سوابق تحصيلي (معدل تراز شده مقطع كارداني) صورت خواهد پذيرفت؛ لذا كليه متقاضيان، اعم از اينكه پذيرش در رشته امتحاني آنان با آزمون يا براساس صرفاً سوابق تحصيلي (بدون آزمون) است، لازم است كه مطابق ضوابط دفترچه راهنما و توضيحات اين اطلاعيه در آزمون مذكور ثبت نام و انتخاب رشته نمايند، بديهي است كه در صورت عدم ثبت‌نام در تاريخ مقرر، پذيرش متقاضي پس از پايان مهلت تعيين شده امكان‌پذير نخواهد بود.

ثبت‌نام‌ براي‌ شركت‌ در آزمون ‌سال ۱۳۹۶، منحصراً به روش ذيل امكان پذير است:

۱- مراجعه به پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني:www.sanjesh.org  

۲- دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته ازطريق پايگاه اطلاع رساني سازمان.

۳- آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز جهت ثبت‌نام.

۴ – با توجه به اينكه پرداخت هزينه ثبت‌نام منحصراً به‌صورت اينترنتي انجام مي‌گيرد، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌هاي بانكي عضو شبكه شتاب كه پرداخت الكترونيكي آنها فعال است، با مراجعه به پايگاه اطلاع رساني سازمان و پرداخت مبلغ ۲۵۰٫۰۰۰ (دويست و پنجاه هزار) ريال به عنوان وجه ثبت‌نام شركت در آزمون، نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته اقدام نمايند.

تذكر: چنانچه داوطلبي علاقه مند به شركت در گزينش رشته هاي تحصيلي موسسات آموزش عالي غير دولتي غيرانتفاعي است، لازم است كه علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت نام، نسبت به پرداخت مبلغ ۵۱٫۰۰۰ (پنجاه و يكهزار) ريال ديگر نيز براي دوره هاي مذكور اقدام نمايد.

تبصره: با توجه به اينكه مقرر گرديده در مراحل مختلف فرآيند اين آزمون، خدماتي از طريق پيام كوتاه به داوطلبان ارائه شود، داوطلباني كه تمايل به استفاده از خدمات پيام كوتاه دارند، با انتخاب گزينه مربوط و پرداخت مبلغ ۵٫۰۰۰ (پنج هزار ريال) به عنوان هزينه استفاده از خدمات پيام كوتاه، مي‌توانند از اين خدمات استفاده نمايند.

دستورالعمل و نحوه تكميل تقاضانامه ثبت نام اينترنتي:

به داوطلبان توصيه مي شود كه مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنماي ثبت نام و انتخاب رشته، ابتدا فرم پيش‌نويس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذكور را تكميل نموده و سپس بر اساس فرم پيش نويس با مراجعه به پايگاه اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور اطلاعات لازم را براساس بندهاي برنامه نرم افزاري ثبت نام وارد نمايند. راهنماي جامع نحوه تكميل فرم در برنامه نرم افزاري ثبت نام اينترنتي موجود است و داوطلبان براي كسب اطلاع بيشتر مي‌توانند به اين راهنما مراجعه نمايند. ضمناً داوطلبان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نام و انتخاب رشته دقت نمايند. بديهي است كه در صورت مشاهده هرگونه مغايرت در موارد قيد شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارك داوطلب در صورت پذيرفته شدن در آزمون، قبولي وي (كان لم يكن) تلقي شده و از ادامه تحصيل داوطلب جلوگيري خواهد شد.

تذكر مهم: چنانچه داوطلبي در مرحله ثبت نام اقدام به ارائه اطلاعات غلط نمايد و يا در ارسال عكس خود مرتكب اشتباه شود (اعم از اينكه سهواً و يا عمداً باشد) به عنوان متخلف تلقي و برابر مقررات با وي رفتار خواهد شد.

زمان برگزاری، توزيع كارت اينترنتي و محل آزمون:

براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال ۱۳۹۶ (براي آن دسته از رشته هاي امتحاني كه پذيرش آنها با آزمون است) در روز جمعه مورخ ۱۳۹۶/۰۵/۱۳ برگزار خواهد شد. داوطلبان لازم است از روز سه‌شنبه مورخ ۱۳۹۶/۰۵/۱۰ لغايت روز پنجشنبه مورخ ۱۳۹۶/۰۵/۱۲ با مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان نسبت به تهيه پرينت كارت شركت در آزمون و راهنماي شركت در آزمون اقدام نمايند. محل آزمون داوطلبان بر اساس استان و شهرستان محل اقامت مندرج در بند ۳۱ تقاضانامه تعيين مي‌گردد. لذا مقتضي است داوطلبان با مراجعه به دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته و درج كد مربوط به استان و شهر محل اقامت در تقاضانامه ثبت‌نام اقدام نمايند.

زمان انتخاب كد رشته محل هاي انتخابي:

بر اساس برنامه زماني، همزمان با ثبت نام براي شركت در آزمون، كليه داوطلبان متقاضي رشته هاي امتحاني پذيرش با آزمون و پذيرش صرفاً با سوابق تحصيلي (بدون آزمون) مقطع كارداني به كارشناسي ناپيوسته لازم است كه با مراجعه به پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور و مطالعه شرايط و ضوابط هر يك از كد رشته هاي انتخابي، نسبت به انتخاب كد رشته محل هاي خود اقدام نمايند.

تذكر مهم:

به اطلاع كليه داوطلبان مي‌رساند كه از تعداد ۶۷ رشته امتحاني در آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال ۱۳۹۶ به شرح جدول زير، پذيرش ۲۰ رشته امتحاني از طريق آزمون و پذيرش در ۴۷ رشته امتحاني صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي (بدون آزمون) مي‌باشد:

 

رديف كد نام رشته امتحاني نوع پذيرش رديف كد نام رشته امتحاني نوع پذيرش
۱ ۱۰۱ اتاق عمل با آزمون ۱۴ ۳۰۵ پرورش گاو و گاوميش باسوابق تحصيلي
۲ ۱۰۳ بهداشت عمومي با آزمون ۱۵ ۳۰۶ توليدات دامي باسوابق تحصيلي
۳ ۱۰۷ تكنولوژي پرتوشناسي با آزمون ۱۶ ۳۰۷ توليدات گياهي باسوابق تحصيلي
۴ ۱۱۰ علوم آزمايشگاهي با آزمون ۱۷ ۳۰۸ جنگلداري باسوابق تحصيلي
۵ ۱۱۱ مامايي با آزمون ۱۸ ۳۰۹ شيلات باسوابق تحصيلي
۶ ۱۱۳ هوشبري با آزمون ۱۹ ۳۱۰ چوب شناسي و صنايع چوب باسوابق تحصيلي
۷ ۱۱۴ فوريت‌هاي پزشكي با آزمون ۲۰ ۳۱۱ علوم و صنايع غذايي باسوابق تحصيلي
۸ ۲۰۴ برق با آزمون ۲۱ ۳۱۲ گياه پزشكي باسوابق تحصيلي
۹ ۲۰۶ ساخت و توليد با آزمون ۲۲ ۳۱۳ ماشين‌هاي كشاورزي باسوابق تحصيلي
۱۰ ۲۰۸ صنايع شيميايي با آزمون ۲۳ ۳۱۴ مرتع و آبخيزداري باسوابق تحصيلي
۱۱ ۲۱۰ كامپيوتر با آزمون ۲۴ ۳۱۵ بازيافت باسوابق تحصيلي
۱۲ ۲۱۱ مواد با آزمون ۲۵ ۴۰۱ آمار باسوابق تحصيلي
۱۳ ۲۱۴ معماري با آزمون ۲۶ ۴۰۲ آموزش رياضي باسوابق تحصيلي
۱۴ ۲۱۵ مكانيك با آزمون ۲۷ ۵۰۱ آموزش حرفه و فن باسوابق تحصيلي
۱۵ ۲۳۲ مهندسي اجرايي عمران با آزمون ۲۸ ۵۰۲ آموزش ديني و عربي باسوابق تحصيلي
۱۶ ۵۰۹ آموزش و پرورش ابتدايي با آزمون ۲۹ ۵۰۳ آموزش راهنمايي و مشاوره باسوابق تحصيلي
۱۷ ۵۱۲ علوم ورزشي با آزمون ۳۰ ۵۰۴ زبان انگليسي باسوابق تحصيلي
۱۸ ۵۱۴ حسابداري با آزمون ۳۱ ۵۰۵ زبان و ادبيات فارسي باسوابق تحصيلي
۱۹ ۶۰۱ تكنولوژي و طراحي دوخت با آزمون ۳۲ ۵۰۶ آموزش علوم تجربي باسوابق تحصيلي
۲۰ ۶۰۵ هنرهاي تجسمي با آزمون ۳۳ ۵۰۷ روانشناسي و آموزش كودكان استثنايي باسوابق تحصيلي
رديف كد نام رشته امتحاني نوع پذيرش ۳۴ ۵۰۸ تربيت معلم مطالعات اجتماعي باسوابق تحصيلي
۱ ۱۰۲ مهندسي بهداشت حرفه‌اي باسوابق تحصيلي ۳۵ ۵۱۰ تربيت مربي امور تربيتي باسوابق تحصيلي
۲ ۱۰۴ مهندسي بهداشت محيط باسوابق تحصيلي ۳۶ ۵۱۱ باستان شناسي باسوابق تحصيلي
۳ ۱۰۵ ساخت پروتزهاي دنداني باسوابق تحصيلي ۳۷ ۵۱۳ تربيت معلم قرآن كريم باسوابق تحصيلي
۴ ۱۱۲ مدارك پزشكي باسوابق تحصيلي ۳۸ ۵۱۶ علوم انتظامي باسوابق تحصيلي
۵ ۲۰۲ ايمني صنعتي و محيط كار باسوابق تحصيلي ۳۹ ۵۱۷ علم اطلاعات و دانش‌شناسي باسوابق تحصيلي
۶ ۲۰۷ صنايع چوب و كاغذ – سازه‌هاي چوبي باسوابق تحصيلي ۴۰ ۵۱۸ مديريت باسوابق تحصيلي
۷ ۲۱۳ معدن باسوابق تحصيلي ۴۱ ۵۱۹ حقوق قضايي – علوم ثبتي باسوابق تحصيلي
۸ ۲۱۶ نقشه برداري باسوابق تحصيلي ۴۲ ۶۰۲ صنايع دستي باسوابق تحصيلي
۹ ۲۱۷ شهرسازي باسوابق تحصيلي ۴۳ ۶۰۳ مرمت‌واحياي بناهاي‌تاريخي باسوابق تحصيلي
۱۰ ۲۱۸ صنايع نساجي باسوابق تحصيلي ۴۴ ۶۰۴ موسيقي باسوابق تحصيلي
۱۱ ۳۰۱ آبياري باسوابق تحصيلي ۴۵ ۶۰۶ طراحي پوشاك باسوابق تحصيلي
۱۲ ۳۰۲ مهندسي منابع طبيعي – محيط زيست باسوابق تحصيلي ۴۶ ۷۰۱ ۱- علوم آزمايشگاهي دامپزشكي

۲- بهداشت مواد غذايي

باسوابق تحصيلي
 

۱۳

۳۰۴ پرورش طيور باسوابق تحصيلي ۴۷ ۷۰۲ بهداشت مواد غذايي با منشاء دامي باسوابق تحصيلي

 

توصيه‌هاي‌ مهم‌:

۱- داوطلبان براي اطلاع از مقررات وظيفه عمومي، شرايط و ضوابط استفاده از سهميه و همچنين شرايط و ضوابط اتباع خارجي به دفترچه راهنماي ثبت نام و انتخاب رشته مندرج در پايگاه اطلاع رساني اين سازمان مراجعه نمايند.

۲- به داوطلبان توصيه مي‌شود در انتخاب كدرشته امتحاني و همچنين شهرستان محل حوزه امتحاني خود (براي رشته پذيرش با آزمون) دقت لازم را مبذول فرمايند؛ لذا پس از دريافت كد پيگيري ۱۶ رقمي، در اين خصوص به درخواست‌هاي داوطلبان مبني بر اصلاح موارد فوق ترتيب اثر داده نخواهد شد.

۳- توصيه‌ مي‌شود داوطلبان پس از تكميل تقاضانامه و دريافت كد پيگيري، يك نسخه پرينت از تقاضانامه تهيه و نزد خود نگهداري نمايند.

۴- تاكيد مي‌گردد كليه متقاضيان، اعم از اينكه پذيرش در رشته امتحاني مورد درخواست آنان با آزمون يا پذيرش با سوابق تحصيلي است، مطابق ضوابط نسبت به تكميل تقاضانامه ثبت‌نامي و انتخاب كدرشته محل هاي انتخابي در سايت سازمان اقدام نمايند و رسيد ۱۶ كاراكتري را دريافت دارند.

۵- هرگونه‌ تغييري‌ از طريق‌ نشريه پيك‌ سنجش‌ (هفته‌نامه خبري‌ و اطلاع‌رساني‌ سازمان ‌سنجش آموزش كشور‌)، پايگاه اطلاع رساني اين سازمان و در صورت لزوم ‌از طريق رسانه‌هاي عمومي ‌اعلام ‌خواهد شد.

۶- در صورت‌ لزوم‌ داوطلبان مي‌توانند با شماره تلفن‌هاي: ۴۲۱۶۳-۰۲۱ با روابط عمومي ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور تماس‌ حاصل‌ نموده و يا از طريق سيستم پاسخگويي اينترنتي (غيرحضوري) سازمان اقدام نمايند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

67 − = 64